online pôžičky

Pôžičky a úvery

pôžičky

V súčasnej dobe pôžičky a úvery zapĺňajú úspešné finančný trh nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Dôvodov je viac, niekto rieši pôžičkami a úvermi svoju neľahkú situáciu ako dlhy, či rôzne poplatky, iný zasa pôžičky a úvery využívajú na expresné splatenie spotrebného tovaru, iný ich zasa využívajú na rozbehnutie podnikania a podobne. Dôvodov je teda naozaj veľa, aký spotrebný úver a pôžičku je potrebné voliť v danej situácií?

Kto ich poskytuje?

Pôžičky a úvery v súčasnosti poskytujú banky, rôzne nebankové spoločnosti, či jednotlivci, ktorý sa aktívne touto činnosťou zaoberajú. Banky sú v tomto smere snáď najskúsenejšie, nakoľko pôžičky a úvery poskytujú už niekoľko dekád. Nebankové spoločnosti však v tomto smere taktiež nezaostávajú, na Slovensku ich činnosť sme mohli avizovať až po rozpade socializmu, teda po roku 1989, keď sa podstatne zmenila politická situácia v krajine.


Pôžičky a úvery môžete žiadať buď priamo osobne v sídli banky, či spoločnosti, cez internet, telefonicky, prípadne v poslednej dobe veľmi obľúbenou metódou a to za pomoci SMS správy. Doklady, ktoré sú potrebné k žiadosti a následnému schváleniu pôžičky a úveru sa líšia od formy pôžičky a taktiež od samotnej spoločnosti, ktorá pôžičky a úvery klientom poskytuje.

Aké produkty v danej situácií voliť?

pôžičky

Spotrebný úver

Jeden z najvyužívanejších druhov úverov je vhodný v tom prípade, ak hľadáte pôžičku na nákup spotrebného tovaru, či služieb. Poskytujú ich aj banky a taktiež aj nebankovky, doba splatnosti je súmerná s výškou úrokov.

Bezúčelový úver

Táto forma pôžičky je poskytovaná klientom, či už v bankách, ale aj nebankových spoločnostiach. Obľúbená medzi klientmi je z toho dôvodu, že využitie finančných prostriedkov netreba nijak dokladovať, teda celý úver je možné použiť na čokoľvek, či už dlhy, platbu za spotrebný tovar, nákup dovolenky, rekonštrukciu domu a podobne. Doba splatnosti je niekoľko mesiacov až rokov.Úver na bývanie

Tento typ úveru je vhodný pre ľudí, ktorí hľadajú finančné prostriedky na financovanie bývania, teda napríklad rekonštrukcie bytu alebo rodinného domu. V tomto prípade sa suma poskytovaná klientom pohybuje už v rozmedzí niekoľko tisíc až desiatok tisíc eur. Samozrejmosťou je dokladovania využitých financií na daný účel, teda v tomto prípade na rekonštrukciu domu, či bytu.

Úver na auto

Táto forma úveru je vhodná pre ľudí, ktorí si plánujú zakúpiť, či už ojazdené alebo nové auto. Samozrejmosťou je dokladovanie využitých financií práve na kúpu motocyklu, auta, či iného motorového vozidla. Výška pôžičky je súmerná s celkovou hodnotou auta.

Úver pre študentov

Pôžičky a úvery sú záležitosťou aj študentov, ktorí v súčasnej dobe potrebujú peniaze k úspešnému absolvovaniu štúdia. Samozrejmosťou pre schválenie tohto typu úveru je byť oficiálne študentom. Výhodou sú nízke úroky a to, že pôžička sa spláca až vtedy, keď je študent samostatne zárobková osoba, teda po štúdiu.

Pôžičky ihneď

Pôžičky a úvery ihneď sú prakticky bez účelové typy úverov, ktoré sú poskytované v expresnej rýchlosti klientom. Výhodou je jednoduchá žiadosť a expresná doba schválenia pôžičky. Nevýhodou je však nižšia suma, ktorú môžete týmto typom úveru získať, či pomerne vysoké úroky.

Pôžičky a úvery pre podnikateľov

Ak plánujete rozbehnúť podnikanie, určite ste premýšľali nad tým, kde vlastne získate kapitál. Nakoľko samo zárobková činnosť je z počiatku pomerne nákladná záležitosť, mnohé firmy, či živnostníci volia v riešenie v podobe podnikateľského úveru, či pôžičky. Samozrejmosťou je dokladovanie využitia finančných prostriedkov, na druhej strane je výhodou nižší úrok ako v prípade inej formy úveru.

Pôžičky galéria

pôžičky pôžičky pôžičky pôžičky pôžičky pôžičky

O pôžičkách

Dnes je trh s pôžičkami dokonca presýtený
o čom svedčí množstvo reklám, či už v televízií, na internete, rôzne bilboardy a podobne. Online pôžičky, ktoré sú obľúbené predovšetkým u mladšej generácie sa v súčasnosti tešia veľkej popularite.